Loupežné přepadení si vymyslela 85ti letá žena z Aše. Chtěla se tak zbavit ženy, která má podle ní špatný vliv na jejího syna.

"Dne 16.5.2008 v odpoledních hodinách měla přijít do bytu 85ti leté majitelky v Aši v ulici Jiráskova 31ti letá žena, která si byt odemkla vlastními klíči. Po majitelce bytu měla nejprve žena požadovat peníze, když to majitelka odmítla, vzala 31ti letá žena z kuchyně nůž, natlačila poškozenou na postel, jednou rukou jí měla chytit za oblečení pod krkem a nůž, který měla v druhé ruce jí přiložila pod krk a říkala, ať jí dá peníze nebo jí zabije," popsal chebský policejní mluvčí Ladislav Böhm celý případ. Poškozená žena ze strachu ukázala na noční stolek, kde měla peníze uschované. Údajná lupička vzala peníze a z bytu utekla. Poškozené stařence tak měla vzniknout škoda 8 100 korun.

Stará žena si ale celou sitaci rozmyslela.

"Dne 22.5.2008 ve večerních hodinách se na policii opět dostavila poškozená majitelka bytu s tím, že si vše doma rozmyslela, a že skutečnosti, které uvedla v podání vysvětlení vyšetřovateli se nezakládají na pravdě. 85ti letá žena si vše vymyslela, protože 31ti letá žena žije s jejím synem a má prý na něho špatný vliv, proto si myslela, že když na policii řekne, že jí žena ukradla peníze a přitom jí vyhrožovala nožem a tím, že jí zabije, že žena půjde do vězení a nebude s jejím synem," dodal policejní mluvčí.

Policie proto věc odložila s tím, že se nejedná o podezření z trestného činu.

(pep, pčr)