Na nezvladatelnou chuť na sladké doplatil mladý muž z Karlových Varů. Kradl a ochranka obchodního domu ho přistihla. Přivolaní policisté pak zjistili, že ho za majetkovou trestnou činnost soud už jednou poslal do vězení.

"Do konfliktu se zákonem se v pátek 18. července dopoledne dostal 23letý mladík z Karlových Varů. V jednom chebském obchodním domě si vyhlédl cukrovinky v celkové hodnotě 2 517 korun, které si na prodejní ploše vzal z regálu a uschoval do svého batohu," informovala o případu západočeská policejní mluvčí Martina Kohoutová.

Pokladní zónou pak prošel bez placení, ale byl zadržen bdělými pracovníky bezpečnostní služby. Ukradené cukrovinky jim dobrovolně vydal a protože zboží nepoškodil, bylo vráceno do prodeje.

"Přivolaní policisté zjistili, že mladík byl pro majetkovou trestnou činnost už v posledních třech letech odsouzen k trestu odnětí svobody a tak o dalším osudu nenechavce rozhodne v nejbližší době příslušný soudce, který ho za jeho protiprávní jednání může poslat do vězení až na 2 roky," zdůraznila mluvčí.

Celou věc policisté šetří ve zkráceném přípravném řízení.