Není snad týden, aby celníci na Chebsku neobjevili zboží, u kterého je podezření, že by mohlo porušovat práva majitelů ochranných známek světových značek.

„Tentokrát v Chebu zajistili pracovníci celního úřadu 2 340 kusů mikin,“ informovala mluvčí celního ředitelství v Plzni Jitka Blahutová. Celníci mají podezření, že toto zboží práva majitelů ochranných známek porušuje. „Škoda se vyšplhala na více než čtyři miliony korun,“ dodala mluvčí.
A odkud se k nám zboží dostalo? Podle Jitky Blahutové se do Evropské unie dostalo přístavem v Hamburku a pocházelo z Číny. Mikiny byly určené pro neznámou pražskou firmu. Ta bude ale na dodávku díky chebským celníkům čekat marně.

Jen od konce prázdnin nalezli chebští celníci nelegální zboží v hodnotě, která převyšuje 12, 5 milionu korun.

Kromě prodávání falzifikátů světově známých značek se ale někteří Asiaté na Chebsku věnují i jiné činnosti. Jako finančně výhodné se jim jeví pěstování konopí a vaření pervitinu. To už ale obyvatelé Chebska netrpí.

„Když se u nás cizinci věnovali jen nelegálnímu prodeji, nebylo to správné, ale s vařením pervitinu se to nedá srovnat,“ řekl František Dvořák z Chebu. „Finanční újma je s narušeným zdravím z drog relativně banální záležitostí,“ podělil se Cheban s názorem.

Situace na tržnicích na Chebsku je alarmující. Dnes (8. října) odpoledne našli chebští celníci další zboží, u kterého je podezření, že porušuje práva majitelů autorských práv. Kontrola kontejneru z Číny odhalila 9 240 párů bot značky Crocs. Tentokrát se škoda vyhoupla na 22 milionů korun.