Jednadvacet policistů se zaměřilo na nelegální přepravu cizinců, jejich doklady, technický stav vozidel a převážené zboží. Policejní psi přitom objevili igelitové sáčky s podezřelou rostlinou drtí.

Akce se zúčastnili policisté z oddělení cizinecké policie v Aši, ze skupiny služební kynologie v Chebu a Karlových Varech i jejich kolegové z dopravního inspektorátu v Sokolově.

"Policisté při akci odhalili dohromady 36 přestupků proti zákonu o pobytu cizinců na území ČR a proti zákonu o bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích a uložili blokové pokuty ve výši 33.900 korun. Dále bude zasláno osm oznámení na městský úřad," uvedla Pavla Lohrová z policejní preventivně informační skupiny.

Cizinečtí policisté z oddělení pátrání v Aši díky spolupráci s kynology z Karlových Varů a Chebu a jejich třemi čtyřnohými pomocníky Orgou, Rheou a Sorbonem ve dvou případech během akce nalezli igelitové sáčky se sušenou rostlinou drtí.

"Na místo byl přivolán technik služby kriminální policie a vyšetřování v Sokolově, který nalezené předměty převzal. Případ dále šetří kriminální policie v Sokolově," dodala Lohrová.