Strach ovládl chebské ulice. V autech se po nich prohání lidé s alkoholem nebo drogami v krvi. Policisté ani strážníci se nezastaví. Chebané volají po přísnějších postizích.

„Nejhorší jsou mladíci ve starých a výkonných autech ze západu. Jezdí stylem brzda, plyn a nedokáží předvídat možné nebezpečí,“ rozhořčil se Pavel Vrba z Chebu. „Krouží pořád ulicemi s rádiem puštěným naplno a jednou rukou vystrčenou z okénka. Bůhví, čím se vlastně živí. Policisté by je měli častěji pokutovat, a když se budou přestupků dopouštět opakovaně, tak jim třeba zabavit auto. Až do doby, než dostanou rozum,“ dodal.
„Mladí řidiči by měli dostávat řidičák na zkoušku a na ty starší by měla platit přísnější pravidla,“ navrhl Eduard Šulc z Chebu a pokračoval. „Například při třetím vážném dopravním přestupku odebrání řidičáku i auta, aby je to nelákalo jezdit po ulicích.“

Zákony nerespektujících řidičů přitom na silnicích přibývá. Potvrzují to i sami strážníci nebo policisté.
Před několika dny strážníci zadrželi během jediné noci dvakrát mladou dívku bez řidičského oprávnění. Policisté pak zjistili, že řídila pod vlivem metamfetaminu. Kvůli drogově závislým už vedení chebské městské policie začalo uvažovat i o pořízení testovacího přístroje na drogy.
V pondělí jsme vás zase informovali o případu, kdy řidiče, který řídil pod vlivem drog, zastavil po divoké honičce ulicemi až výstřel ze služební zbraně.
Podobná situace se přitom tento týden znovu opakovala. Řidič na útěku ohrozil řadu motoristů a svou zběsilou jízdu ulicemi zakončil nárazem do sloupu veřejného osvětlení.

„Těsně před půlnocí si strážníci všimli vozidla BMW, které zastavilo na autobusové zastávce v Havlíčkově ulici,“ sdělil ředitel chebské městské policie Jiří Šmolík. Strážníci auto předjeli a zastavili před ním. Řidič bavoráku na nic nečekal, zařadil zpátečku a začal ujíždět směrem do centra města. Na protijedoucí řidiče nebral žádný ohled. Dostal se až na Pražskou ulici. Tam přejel chodník i dělící travnatý pás.
„Jeho jízda skončila v ulici U Hilárie. Tam nezvládl řízení a na pravém chodníku se trefil do sloupu veřejného osvětlení,“ popsal další události Šmolík.
Řidič se ale vytrvale snažil strážníkům uniknout. Když to nešlo v autě, zkusil to pěšky. Po několika metrech ho ale strážníci dopadli, spoutali a předali policistům.
„Řídil bez řidičského oprávnění, měl zákaz řízení, dechová zkouška prokázala, že před jízdou požil alkohol,“ poznamenal Šmolík. Navíc řidič v minulosti nenastoupil trest vězení. Byl proto dodán přímo do výkonu trestu.
Samotné dopadení mělo ještě dohru. Strážníkovi dopadený řidič vyhrožoval likvidací. „Za ta léta služby už jsem zažil ledacos. Ovšem takové výhrůžky jsem slyšel asi poprvé,“ potvrdil Ladislav Svobodník z chebské městské policie.

S neukázněnými řidiči má ale plné ruce práce také republiková policie.
„Na honěnou si s klatovskou policejní hlídkou zahrál sedmadvacetiletý motorkář z Prahy,“ informovala o jednom z posledních případů západočeská policejní mluvčí Ilona Týmlová.
„S nečitelnou registrační značkou ujížděl ve značné rychlosti několika ulicemi a spáchal několik dopravních přestupků,“ dodala. Po zastavení navíc policistům motorkář tvrdil, že o výzvách k zastavení a policistech nic neví.
„Podobných případů v poslední době přibývá,“ potvrdil velitel chebských strážníků.