Loupeží v pravé poledne chtěl vyřešit své finanční problémy mladý muž ze Tří Seker. Neúspěšně. Narazil totiž na nebojácnou majitelku herny. Ta mu ukradené peníze zase sebrala.

Lupič přepadl obsluhu herny na rohu Dukelské a Evropské ulice. Barmana praštil popelníkem a srazil ze schodů. Ze zásuvky v barovém pultu sebral 5 400 korun, strčil je do kapsy v bundě a začal utíkat. Manželka majitele herny z něj bundu servala, když se ho snažila zadržet.
„Naše hlídky okamžitě vyrazily na místo. Jedna pátrala po pachateli, jehož popis jsme získali od obsluhy herny. Utíkal směrem k nádraží,“ informoval o případu ředitel chebské městské police Jiří Šmolík. Druhá hlídka pak zajistila místo činu a přivolala republikovou policii. Na místě našla i lupičovu bundu s ukradenými penězi.

Na nádraží strážníci prohledali restauraci, bufet i nádražní halu. Pachatele ale nikde nenašli.
Pak se zaměřili na vlak, který stál připravený k odjezdu na prvním nástupišti. „Požádali výpravčího o pozdržení odjezdu vlaku. Ve druhém vagónu za lokomotivou našli zadýchaného muže, který měl zakrvácený oděv. Ten se jim na místě k činu doznal,“ dodal Šmolík. Podle něj se k loupeži odhodlal kvůli své zoufalé finanční situaci.

Strážníci pravděpodobného pachatele (22) ze Tří Seker na Mariánskolázeňsku zajistili a předali policistům.
„Podezřelého muže jsme zajistili a umístili do policejní cely. Zahájili jsme i úkony trestního stíhání. Už si vyslechl obvinění z trestného činu loupeže. Za to mu hrozí trest dva až deset let vězení,“ poznamenala k případu chebská policejní mluvčí Martina Hrušková.
Přepadená herna El Rancho sídlí v domě na rohu Evropské a Dukelské ulice. Vietnamská obsluha herny se ale s redaktory Deníku nechtěla o přepadení bavit. „Já tady jen vypomáhám,“ opakovala stereotypně žena vietnamské národnosti, která v přeplněné herně obsluhovala. Tvrdila, že o ničem neví ani nic nezaslechla.

Ani její kolegové v okolních hernách nic nevěděli, nebo dělali, že nic neví.

Jen v sousední prodejně se sportovními potřebami byli sdílnější. „Všiml jsem si jen nějakého týpka, který tu utíkal směrem k Hypernově. Honil se za ním Vietnamec. Jinak jsem si ale ničeho nevšiml. O sousedy se moc nestarám,“ řekl prodavač.

Okolí křižovatky Dukelské a Evropské ulice v Chebu je plné heren. Na malém místě je jich soustředěno hned pět. K jejich pravidelným hostům patří nejen gambleři, ale také místní prostitutky, které tu utrácejí své výdělky.