Ani hrozba jednoho roku za mřížemi nedokáže odradit některé řidiče od konzumace alkoholu před jízdou. O víkendu si z chebských ulic udělali závodní dráhu. Vědomi si svého počínání se pak chtěli vyhnout policejním kontrolám a pustili se dokonce i do zběsilých honiček.

„V noci na pondělí si naše hlídka všimla vozidla Honda Civic se slovenskou registrační značkou, jak značnou rychlostí projela ulicí Balthasara Neumanna. Řidič nereagoval na znamení a snažil se ujet,“ popsal jeden z víkendových případů ředitel chebských strážníků Jiří Šmolík.
Prchající řidič si ale vybral špatnou trasu. Po průjezdu Kasárním náměstím se vydal do ulice Na Vyhlídce, kde vjel do areálu léčebny dlouhodobě nemocných. Strážníkům tak stačilo zablokovat vjezd a na šoféra si počkat.

„Kroužil kolem objektu léčebny na zpátečku. Několikrát se málem srazil s budovou nebo dopravními značkami. Nakonec ale zastavil. Musel,“ poznamenal Šmolík.

Řidič nechtěl pochybné bezpečí svého vozidla opustit. Strážníci ho vytáhli ven a vzhledem k jeho chování mu nasadili pouta. Šofér se jim snažil namluvit, že před jízdou nepil. „Orientační dechová zkouška prokázala 1,4 promile alkoholu. K dalšímu řízení jsme ho předali republikové policii,“ dodal Šmolík.
„Žádné škody jsme naštěstí neutrpěli,“ sdělil jednatel léčebny Milan Mikuš.

Další opilý řidič na sebe upozornil v ulici Svatopluka Čecha jízdou po chodníku. Dechová zkouška prokázala 0,68 promile alkoholu.
Drzost dalších řidičů ale neznala o víkendu mezí. V neděli večer přistihli strážníci za volantem Škody Favorit řidiče bez dokladů a s alkoholem v dechu. K dalšímu řízení ho předali republikovým policistům. „To bylo v 19.45 u obchodního domu Lidl. O dvě hodiny později ho chtěla zastavit jiná hlídka. Byl jí podezřelý jeho způsob jízdy,“ poznamenal Šmolík.

Řidič se dal také na zběsilý útěk ulicemi města. Strážníci mu ale v nedaleké Wolkerově ulici zablokovali cestu. „Dokonce mu museli nasadit pouta. Policisté si ho tentokrát už nechali na stanici,“ povzdechl si Šmolík.

Za jízdu pod vlivem alkoholu hrozí řidičům nejen citelná finanční pokuta, ale také rok vězení.

„Rákosku na ně, když se zákonů nebojí. Jo to je ta naše demokracie,“ pokýval hlavou Jan Horáček, senior z Chebu.