Rušnou noc zažili chebští strážníci. Na řidiče bez dokladů jsou už zvyklí, ovšem výsledky pátečních kontrol je vyvedly z míry.
Už krátce po osmé hodině večerní za volantem Renaultu Clio přistihli 34letého muže z Chebu, který měl soudem nařízený zákaz řízení až do roku 2009. Kvůli podezření ze spáchání trestného činu maření úředního výkonu skončil řidič na policejní služebně.

Další případ už ale otrlým chebským strážníkům vyrazil dech.
„Dvě hodiny po půlnoci zastavila naše hlídka v Ašské ulici v Chebu vozidlo Škoda Favorit, které řídila dvaadvacetiletá dívka. Neměla řidičské oprávnění a navíc měla vyslovený zákaz řízení do roku 2009. Předali jsme ji proto k dalšímu řízení republikovým policistům,“ informoval velitel chebské městské policie Jiří Šmolík.

Na stejnou řidičku ovšem strážníci narazili znovu o tři hodiny později. „Opět seděla za volantem. Znovu jsme ji proto předali policistům,“ kroutil Šmolík hlavou.

„Mladá žena je vyšetřována pro podezření ze tří trestných činů,“ uvedla chebská policejní mluvčí Martina Hrušková. „Jedná se o maření úředního výkonu, ohrožení pod vlivem návykové látky a obecné ohrožení,“ dodala.
Policisté totiž u mladé ženy zjistili orientační zkouškou na speciálním přístroji požití metamfetaminu nebo jiné podobné látky před jízdou. Žena se pak podrobila lékařskému a toxikologickému vyšetření.
Za tyto trestné činy hrozí dívce přísné tresty. Může skončit i na rok ve vězení. ⋌