„Prosím všechny, kdo se setkali s obtěžováním svých dětí v okolí Hradební ulice, aby se ozvali policii,“ prosila v redakci Deníku matka dívky, kterou právě takový skutek vyděsil a zanechal tak v dětské duši zlé vzpomínky.

Případ se stal ve čtvrtek 22. ledna v 8 hodin ráno. Na dívku začal muž v malém žlutém autě ukazovat obscénní gesta a pokoušel se ji nalákat do svého vozu.

Když se dívka dala na útěk, jel za ní Hradební ulicí v protisměru. „Volal na dceru, že ji znásilní,“ vypověděla matka.
Zároveň požádala případné svědky tohoto činu, aby se také přihlásili. Zatím ani není jisté, zda v autě jezdí dva muže nebo jen o jeden. Svědectví se různí. S žádostí o pomoc se na veřejnost obrátili i policisté. „Policie České republiky žádá o spolupráci při hledání neznámého muže středního věku, silnější postavy, který oslovuje a vulgárně gestikuluje na mladé dívky, ve kterých vzbuzuje obavy o jejich bezpečí,“ uvedla chebská policejní mluvčí Martina Hrušková. Podle napadené dívky by měl být snědší pleti.

„Lidé se mohou obracet na linku 158, popřípadě na kterýkoliv útvar policie,“ poznamenala mluvčí. Policie přijala vhodná opatření k zajištění bezpečnosti školních dětí a mládeže. „Doporučujeme, aby se dívky vyhnuly rizikovému chování, například kontaktu s cizí osobou,“ varovala Hrušková.