„Cizinec jel v červené felicii. Policisté si všimli, že se fotografie v dokladu řidiče neshoduje s jeho podobou. Muž se pak přiznal, že se nejedná o jeho doklad, ale že si jej vypůjčil od kamaráda. Lustrací a podle otisků prstů policisté zjistili, že se jedná o 35letého Vietnamce, který má soudně zakázan pobyt v ČR na neurčito. Navíc při kontrole zahlédli ve vozidle v pootevřeném pouzdře na brýle aplikační alobalovou trubičku a několik alobalových balíčků. Služební pes Scooby značil ve vozidle přítomnost omamných a psychotropních látek,“ uvedla mluvčí plzeńské cizinecké policie Ilona Vaníčková.

Dodala, že policie v bundě na zadním sedadle vozidla nalezla balíček, který obsahoval igelitový sáček s 53 gramy neznámé hnědé látky.

Případ přebral vyšetřovatel. Cizinec putoval na policejní služebnu v Sokolově.

Akce dělaná ve spolupráci s německou Bundespolizei byla zaměřena na vyhledávání cizinců, pobývajících nelegálně na území České republiky, na kontrolu jejich dokladů, technického stavu vozidel a převáženého zboží. Policisté odhalili celkem 26 přestupků, za které uložili pokuty v celkové výši 15 600 korun a odeslali 10 oznámení správnímu orgánu Městského úřadu v Sokolově.