O peněženku se 4,5 tisíci korun, osobní doklady, platební karty a ostatní dokumenty přišel v Mariánských Lázních majitel Škody Octavia. Vše zanechal v autě, které zaparkoval na Nádražním náměstí. Společně s poškozením vozu způsobil zloděj škodu vyčíslenou na 6 800 korun. Jak předejít vykradení vozu? Stačí nedat zlodějům šanci.

„Nejjednodušším řešením snížení rizika vykradení vozu je parkovat na hlídaném parkovišti či osvětleném místě, na které je dobrý výhled,“ radí motoristům Martina Hrušková, mluvčí chebských policistů. Při opuštění auta by měl podle jejích slov majitel vždy zkontrolovat, zda jsou dobře zavřená všechna okénka, včetně střešního. „Samozřejmostí je nenechávat klíče v zapalování a nenechávat auto odemčené,“ doplňuje.

Zloděje často lákají i věci ponechané na sedadlech. „Auto není výkladní skříň,“ opakují policisté dnes a denně. „Cenné věci, jako jsou kabelky, kufříky, telefony či fotoaparáty, by neměly zůstávat ani v uzavřených přihrádkách. Když uděláte ze svého vozidla výkladní skříň, stačí zloději projít kolem a hned ví, co se mu kde nabízí,“ upozorňuje chebská mluvčí.

Vyšším standardem zabezpečení je pak instalace elektronických autoalarmů. „Do této kategorie spadají zejména čidla reagující na zásah do prostoru kabiny či na změnu polohy auta, sirény, vysílače signálu alarmu na delší vzdálenost či imobilizéry,“ dodává Hrušková.