Jen čtyřmetrová díra zbyla po starém železném mostu přes lesní cestu na dnes již nepoužívané železniční trati z Chebu do Slapan a dále do Německa. Čtyři tuny železa s největší pravděpodobností skončily ve sběrně šrotu.

Celý jeden měsíc trvalo, než si někdo zmizení ocelové konstrukce všiml. Most stál na opuštěném místě třista metrů od nejbližší silnice. Jediný, kdo tudy občas projede, jsou lesníci se svou těžkou technikou, nebo chebské prostitutky, které si na okolní lesní cesty vodí své německé zákazníky.
„Ke krádeži došlo někdy mezi 5. prosincem a 11. lednem,“ potvrdil chebský policejní mluvčí Ladislav Böhm. Podle něj dosáhla výše způsobené škody částky 20 tisíc korun. Celý případ policie šetří pro podezření z trestného činu krádeže.

Se zloději šrotu se chebští strážníci i policie potýkají už delší dobu. Kvůli neustálým krádežím šrotu dokonce společně iniciovali jednání s Českými drahami. Ty si měly přepravované zboží lépe zajistit. Odstavené vagony na nádraží teď údajně hlídá bezpečnostní agentura a nepoctivci si tak musí hledat nové zdroje svých příjmů.

„Bohužel zloději opustili nádraží a soustředili se jinam,“ poznamenal Martin Vrátník, asistent chebského starosty. „Podle údajů, které máme k dispozici, se například prudce zvýšil počet vykradených automobilů ve městě,“ dodal. Možná, že stejné skupině padl za oběť starý jednokolejný most na slapanské trati.

Krádež přišla ve chvíli, kdy chebská radnice vyjednává se Správou železniční dopravní cesty o odkoupení trati, na které ukradený most stál. Měla by tudy vést cyklostezka do Německa.

„V současné době připravujeme rozpočtové opatření, abychom mohli trať získat,“ sdělil chebský místostarosta Miroslav Plevný. Informaci o krádeži mostu přijal s klidem. Podle něj město se současným majitelem trati nebude o případném snížení kupní ceny mostu jednat.
„Stejně se jednalo o šrotový materiál, který by musel být v rámci stavby cyklostezky odstraněn,“ potvrdil druhý chebský místostarosta Michal Pospíšil.
Za nepoužívanou trať má město Cheb zaplatit Českým drahám částku sedm milionů korun. V rozpočtu se původně počítalo se čtyřmi miliony. Její účetní hodnota je 40 milionů.

Vybudování cyklostezky má město přijít na 16 milionů korun. Většinu této částky chce radnice získat z dotací. Aby o ně mohla ale požádat, musí vlastnit pozemky, po kterých její trasa povede.
 í