Řádění vandalů není jen ´výsadou´ měst. Potkýkají se s ním také na vesnicích či malých městech. Zatím poslední případ se stal v neděli v Hranicích na Chebsku.

"V neděli 15. března neznámý pachatel na pozemní komunikaci vedoucí z obce Pastviny do obce Hranice před a za železničním přejezdem před obcí Hranice vyvrátil celkem šest kusů dopravních značek upozorňující na blížící se železniční přejezd," informovala chebská policejní mluvčí Martina Hrušková.

Dále pachatel vyvrátil dvě dopravní značky upozorňující na začátek a konec obce Hranice. V obci pak vyvrátil dvě dopravní značky zastávky ČSAD, dvě dopravní značky Dej přednost v jízdě a tři dopravní značky Zákaz vjezdu.

"To pachateli zřejmě nestačilo a na křižovatce ulic Vilová, Žižkova a Pastvinská rozbil parabolické pomocné dopravní zrcadlo a převrátil tři kusy kontejnerů na tříděný odpad," dodala policejní mluvčí.

Škoda nebyla dosud vyčíslena, ale je patrné, že vzniklá škoda je vyšší než nikoli nepatrná. Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci.