Ženu se dvěma dětmi unesl třicetiletý muž z centra Chebu. Donutil ji, aby s ním odjela jejím vlastním autem do Německa. Bavorští policisté dokonce uvedli, že ji po cestě do Regensburgu znásilnil. Podle neoficiálních informací nemá muž zrovna čistý trestní rejstřík.

„Muž přistoupil k osobnímu motorovému vozidlu, ve kterém seděla žena se svými dvěma nezletilými dětmi,“ popisovala, jak se případ stal, západočeská policejní mluvčí Martina Zoubková. Na devětatřicetiletou matku tří a čtyřletého syna vytáhl břitvu a injekční stříkačku s jehlou. „Podle dosud zjištěných informací jim měl vyhrožovat, že je za pomoci této jehly nakazí závažnou nemocí,“ uvedla mluvčí. Žena pod nátlakem násilníka do auta vzala a vyrazili směrem na německý Regensburg.

Čeští policisté se dál k případu vyjadřovat nechtějí. Tisková zpráva bavorské policie ale píše, že se znásilnění mělo odehrát na parkovišti na A93, mezi dálničním sjezdem Luhe-Wildenau a Wernberg-Köblitz. Třicetiletý muž měl z parkoviště utéct do blízkého lesa i s klíči od auta. Žena ale mezitím zavolala na tísňovou linku. Němečtí muži zákona násilníka hledali se psy i pomocí vrtulníku, až se jim ho podařilo zpacifikovat.

Proti třicetiletému surovci vynesla soudkyně městského soudu v Regensburgu rozhodnutí o uvalení vazby. Muž čelí v Německu obvinění z omezování osobní svobody a znásilnění. Také západočeští policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu zavlečení do ciziny. Němečtí kriminalisté případ stále prošetřují. Poškozená žena, její děti i násilník mají být stále v Německu. Případem se budou zabývat i západočeští policisté. Ti musejí najít případné svědky a vyslechnout je.

Němečtí občané se diví, že si čtveřice nikdo nevšiml. „Museli být přece nápadní,“ řekl Christian Hänkook z Mitterteichu. „Podle mého názoru to ten člověk nemůže mít v hlavě v pořádku.“

Někteří lidé mají pochyby. „Pokud poškozená žena seděla v autě, mohla mu přece ujet,“ divil se Jan Janeček z Chebu. „Přijde mi zvláštní, že se víc nebránila.“

(sim, bur, ckl)