Už od roku 2006 se táhne případ bratrů (29 a 30 let), kteří v Chebu vyráběli drogy. „Tehdy se výrobu drog sourozenecké dvojici nepodařilo prokázat. Soud proto nepovolil vzít obviněné do vazby. Oba bratři tak dostali pouze třicetiměsíční podmíněný trest,“ vysvětlila Martina Hrušková, mluvčí chebských policistů.

Mladší z bratrů byl nakonec 6. prosince roku 2007 opět stíhán pro trestný čin nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů v Berouně. Tehdy už na něj soudce uvalil vazbu a následně byl i odsouzen.

„Starší muž také dlouho nevydržel sekat dobrotu. Na podzim loňsého roku chebští kriminalisté zjistili. že ve vozidle Mazda převžel hemické látky a věci sloužící k výrobě drog, takzvanou varnu,“ pokračovala Hrušková. Policisté u něj našli i igelitový sáček obsahující zatím přesně neurčenou šedou krystalickou látku. „Muž nalezené věci dobrovolně vydal. Dne 2. února letošního roku proti němu zahájili kriminalisté trestní stíhání pro pokračující trestný čin nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů,“ doplnila chebská policejní mluvčí. Už den na to, tedy 3. února, rozhodl soudce chebského soudu o vzetí obviněného do vazby.

„Díky poctivé precizní práci chebských kriminalistů se podařilo prokázat trestnou činost obou bratrů a tím neunikly zaslouženému trestu, dodala Hrušková.