„Přivedl poškozeného na ubytovnu do pokoje, ve kterém se nacházely dvě ženy,“ informovala policejní mluvčí Zuzana Týřová. „V místnosti se domluvili, že cizinec zaplatí za ubytování padesát eur.“ Hned nato ale do pokoje přišli další tři muži. „Jeden z nich začal na poškozeného křičet, vzal do ruky skleněný popelník a začal cizinci vyhrožovat, aby mu za ubytování zaplatil,“ popsala případ mluvčí. To také ze strachu cizinec udělal.

„Trojice z pokoje odešla a cizinec odešel na toaletu, přičemž bundu, ve které měl klíče od vozidla, nechal na pokoji. V koupelně pak odložil svoji peněženku na parapet. V době konání potřeby k němu zezadu přistoupil opět muž, který mu v pokoji hrozil popelníkem,“ uvedla Zuzana Týřová.

Násilník chytil cizince zezadu pod krkem, přidusil ho a poté povalil za zem. „V té době přišla na toaletu i jedna z žen, která odcizila odloženou peněženku. Poté oba z místa utekli.“ V peněžence měl podle svých slov poškozený finanční hotovost kolem dvou set eur, osobní doklady a platební kartu. Navíc později poškozený zjistil, že mu z přihrádky osobního auta byla odcizeno 1500 eur.

Policisté dopadli osmatřicetiletého muže, který si v případě prokázání viny může za mřížemi posedět až deset let.

Ilustrační foto
Za vraždu mladíka může padnout i výjimečný trest