Pár společně v bytě trávil první hodiny letošního roku. Nešlo ale o idylku. „Dvojice měla po předchozích neshodách výměnu názorů, následně muži jeho přítelkyně oznámila, že se s ním rozchází a už s ním nechce žít,“ informoval policejní mluvčí Jakub Kopřiva. Zhrzený muž zareagoval opravdu impulsivně. Ze své tašky vyndal střelnou zbraň a s ní začal své přítelkyni vyhrožovat. „Po chvíli tohoto jednání zanechal, otočil se a vystřelil do zdi,“ přiblížil událost policejní mluvčí. Tím podle jeho slov spor dvojice skončil. O několik hodin později žena z bytu odešla. „Muž ji následně kontaktoval a snažil se ji donutit k tomu, aby mu vydala finanční prostředky, které měla odcizit při odchodu z bytu,“ řekl Jakub Kopřiva.

A poté žena vše oznámila na policii. „Chebští kriminalisté obvinili muže z vydírání,“ dodal mluvčí. Agresorovi hrozí až osm let za mřížemi.

Rozchod neunesl ani osmačtyřicetiletý muž. Ten v Chebu na ubytovně lahví udeřil svou bývalou jednadvacetiletou přítelkyni. Dvojice spolu nejdříve popíjela, poté ženu muž napadl. Krvácející ji pak nechal bez pomoci ležet na ulici.