Už v dopoledních hodinách se chebskou Příkopní ulicí pohybovali dva podnapilí spoluobčané a zrovna klidně se při tom nechovali. Kopali do kolem stojících automobilů a častovali nevhodnými výrazy ženu, která jejich chování oznámila na tísňovou linku městské policie (MP).

„Bylo nám na tísňovou linku oznámeno, že se směrem k Valdštejnově ulici pohybují dva muži, kteří kopou do stojících aut a jsou vulgární vůči místní ženě,“ informoval velitel hlídkové služby MP Cheb Stanislav Makovička.

Na místo vyrazily dvě hlídky MP. Ty společně zajistily v ulici Palackého dva zjevně podnapilé občany, kteří odpovídali popisu osob, kopajících do vozidel.
Strážníci se je tedy rozhodli zkontrolovat.

Na první pohled jednoduchý úkon ale oba opilci odmítali absolvovat. Dokonce tak, že k tomu, aby je uniformovaní muži dostali do auta, museli použít hmaty a chvaty.
„Oba muži odmítali strážníkům prokázat totožnost a odmítali také nastoupit do služebního vozidla, aby je mohli strážníci předvést ke zjištění totožnosti,“ uvedl Makovička.

„K překonání jejich odporu hlídky použily donucovací prostředky. Během zákroku však oba muži změnili názor a předložili strážníkům občanské průkazy.“

Výtečníci z toho ovšem nevyváznou tak lehce. Oběma mužům teď hrozí za neuposlechnutí výzvy úřední osoby pokuta do pěti tisíc korun.

„Jak se může někdo zhulákat už dopoledne, to mi hlava nebere,“ smál se Cheban Jan Martínek.