Nejen poklopy od kanálů a podobné menší předměty, ale už i plechová vrata se stala centrem zájmu zlodějů kovů v Chebu. Strážníci chebské městské policie (MP) při jedné ze svých pochůzek spatřili podezřelou čtveřici, která se lopotila s velkými plechovými vraty naloženými na káře.

„Hlídka strážníků si všimla v Ašské ulici čtyř osob, které tlačily káru s velkými kovovými vraty. Zjistili, že vrata pocházejí z bývalých kasáren, odkud je čtveřice odcizila a nyní je odváží do sběru,” popsal situaci velitel hlídkové služby MP Cheb Stanislav Makovička.

Jak strážníci dále zjistili, dva z pachatelů byli v posledních třech letech soudem potrestáni za podobnou činnost. Siláky si převzali státní policisté s podezřením na spáchání trestného činu krádeže.

Dalším krádežím zabránil všímavý člověk, který přivolal hlídku MP do chatové oblasti nad Zlatým vrchem v Chebu. Patrně se jednalo o tipaře, jenž zjišťoval, které chaty už jejich majitelé opustili.

„Muž se po spatření hlídky dal na útěk, ale po krátkém pronásledování ho strážníci dostihli,” uvedl Makovička.
Zadržený ale nebyl schopen prokázat svoji totožnost, proto i on putoval do rukou státních policistů. Tady se zjistilo, že dotyčný je Slovák a má na území České republiky soudem zakázaný pobyt.

Zabezpečení chat nyní bude aktuální téma.

„Někteří majitelé si se zabezpečením své chaty moc hlavu nelámou,“ potvrdila policejní mluvčí Martina Hrušková.

„Jiní si své chaty zabezpečili důmyslnějším zabezpečením – například namontovanými okenicemi, bezpečnostními zámky, kováním, ale například i alarmem,“ dodala.
Ke zjištění třetího závažného přestupku přispěl městský kamerový systém. Na jeho záznamu se totiž objevilo vozidlo, které znečistilo unikajícím olejem dlažbu pěší zóny. Řidič se navíc na pěší zónu vrátil, a to v době, kdy tam nemají ani zásobovatelé povolen vjezd. Spáchal tak hned několik přestupků najednou. Ve správním řízení, kam byly jeho prohřešky postoupeny, ho teď čeká nemalá pokuta, až 300 tisíc korun.