Divokou policejní honičku zfetovaného řidiče mají za sebou obce na Chebsku. Těmi se zdrogovaný pětatřicetiletý muž proháněl více než stokilometrovou rychlostí. Nejen občany regionu případ pobouřil a opět se rozhořela diskuse o tom, jak trestat takové hříšníky.

Policisté v noci pronásledovali muže v osobním vozidle Nissan přes Háje, Podhrad, Kozly, Dvorek, Doubí, Dolní Dvory, Tršnice, Třebeň, Povodí a Milhostov. Zde podle policejního mluvčího Pavla Valenty jel řidič rychlostí přesahující sto kilometrů v hodině. „Přes průmyslový park jel pak téměř 130kilometrovou rychlostí," přiblížil Valenta s tím, že muž svou jízdou ohrožoval protijedoucí vozidla.

„Seděli jsme s manželem u televize," řekla obyvatelka obce Cheb-Háje. „Slyšeli jsme podivné zvuky, než jsme ale vykoukli z okna, byla auta pryč, jen jsme zahlédli světla. Až ráno jsem se dozvěděla, co se stalo."

Poté, co vozidlo zastavilo, policejní hlídka zjistila, proč tak divoký úprk. Pětatřicetiletý muž měl pozitivní zkoušku na přítomnost amfetaminu a metamfetaminu.

Navíc to nebylo poprvé. Hříšník už má udělený trest zákazu řízení motorových vozidel až do příštího roku, a navíc několik dní před touto honičkou řídil stejné auto i u chebského hřbitova.

Událost opět vzbudila dohady i vlnu nevole a v ulicích, obchodech i restauracích se diskutuje o tom, jak takové provinilce trestat. „Vezmou jim řidičák a co z toho?" pohoršil se řidič Vlastimil Klement z Chebu. „Žádný, kdo sedne za volant opilý nebo zfetovaný, si z toho vůbec nic nedělá. Například poslední případ. Zákaz řízení už má, stejně si vesele řídí a ohrožuje řidiče i chodce. Nejsou na ně páky. Teď dostane další zákaz řízení a za několik dní se dozvíme, že zase někde zfetovaný jezdil. Zavřel bych je," doplnil.

Po přísných trestech pro alkoholiky a feťáky za volantem volá veřejnost už dost dlouho. „Dřív jsem si říkala, že se čeká, až někoho někdo takový zabije," řekla Jana Brázdová z Chebu. „Jenže to už se stalo, a přesto se tady nic nezměnilo. Stále nejsou páky na to, aby tací za volant nesedali. Zákaz řízení pro ně není trest, ani kdyby jich měli dvacet a na doživotí. Odsoudila bych je natvrdo. Dala bych jim deset let za obecné ohrožení a více by mě nezajímalo," uvedla.

„Dokud nebudou na takové páky, budou si prakticky dělat, co chtějí," řekl Martin Hrůza z Chebu. „Je jim všechno jedno, nerespektují zákazy ani příkazy. Zastavovací pásy či jiná opatření nic nevyřeší. Čeho se mají bát? Že jim někdo řekne: Udělujeme další zákaz řízení? Toho se nikdo z nich nebojí. Je jim jedno, že zabijí člověka od rodiny nebo způsobí milionové škody. Jediné řešení je zavřít."