Další úspěch v boji s drogovou kriminalitou si připsali policisté v Karlovarském kraji. Dvěma dealerům ve věku 38 let se stal osudný minulý pátek, když se právě vraceli z nákupu kokainu. „Zadrženi byli ve večerních hodinách v Karlových Varech. Při prohlídce vozidla kriminalisté objevili několik uschovaných balíčků s drogou, které měli muži předtím zakoupit za účelem další distribuce,“ uvedla policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Podle šetření měli oba muži společně za poslední dva roky zakoupit ve více případech několik desítek gramů kokainu za celkovou částku několik set tisíc korun, a to za účelem další distribuce na Karlovarsku a Sokolovsku.

Další pěstírnu konopí odhalili sokolovští kriminalisté v rodinném domě v jedné z menších obcí na Sokolovsku. Konopí tam měla od začátku roku 2018 pěstovat třiatřicetiletá žena s šestačtyřicetiletým mužem.
FOTO, VIDEO: Policisté odhalili pěstírnu, fungovala dva roky

Kriminalisté z odboru obecné kriminality proto zahájili trestní stíhání této dvojice, kterou obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy spáchaného formou spolupachatelství. „Oba muži jsou trestně stíháni na svobodě. V případě prokázání viny jim může hrozit trest odnětí svobody na dvě léta až deset let, protože se takového jednání dopustili ve značném rozsahu,“ dodala Týřová.