Bývalá ašská pedagožka měla spolu se svým synem prodávat marihuanu. O případu jako první informovalo zpravodajství televize Prima family.

Policisté údajně v Aši provedli dvě domovní prohlídky, a to jak u důchodkyně, tak u jejího syna. I v bytech měli najít větší množství marihuany. Bývalá pedagožka měla před odchodem do důchodu pracovat jako zástupkyně ředitele jedné z ašských škol. I proto je možné, že budou kriminalisté zjišťovat, zda nemohla drogy distribuovat mezi žáky.

Policisté zatím oficiálně případ nekomentovali, informace by mohli poskytnout během pondělí.

Podle informací, které se Deníku podařilo zjistit, nemá být minimálně zadržení muže pro Ašany žádným překvapením.

„Že prodával marihuanu, to bylo veřejné tajemství," potvrdil obyvatel Aše. „Tomuto 'obchodu' se věnoval už dlouho a měl stálou klientelu. Že do toho byla zapletená také jeho máma, to jsem netušil."

Jeden z posledních případů, kdy kriminalisté odhalili pěstírnu marihuany, se odehrál v září v Lubech. Šlo o letošní třetí odhalenou pěstírnu konopí v regionu. Rostlinkám se dařilo v objektu staré továrny na výrobu plastových oken. Spolu s 626 rostlinami policisté tehdy zadrželi také šestadvacetiletého cizince, který se na území České republiky pohyboval s propadlým studentským vízem.