Pro obviněného muže nebyl policejní zásah novinkou, muži zákona si jej kvůli stejnému činu odvedli i minulý rok. „Obviněný muž se tohoto jednání dopustil opakovaně, na stejném místě probíhal policejní zásah v loňském roce, při kterém byl zadržen právě tento obviněný muž,“ potvrdila policejní mluvčí Kateřina Krejčí. Muže tak poslal soudce do vazby, obviněná žena je stíhána na svobodě. Oběma hrozí, že stráví až pět let v „chládku“.

Při domovní prohlídce kriminalisté objevili řadu různých chemikálií a pomůcek k výrobě pervitinu. „Zajistili také chemicky rozpracovanou látku o hmotnosti přes 4 gramy, ve které byla zjištěna přítomnost efedrinu, sáček se suchým rostlinným materiálem o hmotnosti kolem 0,77 gramů, ve kterém byla zjištěna přítomnost D-9-tetrahadrokanabinolu a několik plastových přepravek s obsahem bílé krystalické látky o hmotnosti kolem 10,7 gramu, kdy odborným vyjádřením bylo zjištěno, že v předmětné krystalické látce je přítomnost hydrochloridu metamfetaminu,“ vyjmenovala mluvčí.

Drogy vyráběli nejen pro sebe, ale také ji distribuovali. „V desítkách případech ji měly bezplatně předávat dalším osobám za odvedenou práci na statku,“ podotkla Kateřina Krejčí. Obviněný muž měl navíc bez povolení přechovávat vetší množství střeliva. Nyní ho policisté obvinili ze spáchání pokračujících přečinů nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a nedovolené ozbrojování.

Policejní komisař zahájil trestní stíhání také čtyřiatřicetileté ženy, a to ze spáchání pokračujícího přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.