Osmadvacetileté ženě a pětatřicetiletému muži teď hrozí až tři roky za mřížemi. Ukázalo se totiž, že nekradli poprvé. „Dvojice ve večerních hodinách dne 27. února přišla do jednoho z chebských supermarketů, kde společně odcizili zboží v hodnotě téměř tisíc korun,“ sdělil k případu policejní mluvčí Michal Žáček.

Bez zaplacení prošli pokladnami, kde je ale oslovil pracovník bezpečnostní agentury. Dvojice mu sice ukradené zboží vrátila, ale na spravedlnost se jim čekat nechtělo, muž proto nastříkal zaměstnanci do obličeje pepřový sprej a dali se se ženou na útěk. Jenže jim v cestě stály zavřené dveře, které muž poškodil, aby mohla žena utéct. To se ale nakonec nepovedlo a oba si odvedli policisté. „Poškozením dveří způsobil muž se ženou škodu ve výši nejméně pět tisíc korun,“ uvedl mluvčí. „Policistům se navíc podařilo důkladným prověřováním zjistit, že na konci měsíce ledna se obě osoby vloupaly do jedné z čerpacích stanic na Chebsku,“ podotkl.

Dvojice rozbila skleněnou výplň dveří a ukradla tabák za víc než šest tisíc korun. Policisté navíc zjistili, že muž řídil auto, ačkoliv to má soudem zakázané. „Pětatřicetiletého muže policisté propustili ze zadržení. Na svobodu se ale nedostal, protože byl předán věznici do výkonu trestu odnětí svobody. Muž byl totiž v minulosti odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody pro jinou trestnou činnost a výzvě k nástupu výkonu trestu nevyhověl. I tímto jednáním se tedy dopustil dalšího přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. Na ženu podal kriminalista státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněné do vazby,“ shrnul Michal Žáček.