VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Drogy se ve škole nenašly

Františkovy Lázně - Ve františkolázeňské základní škole se činili policisté se cvičenými psy

17.6.2008 2
SDÍLEJ:

FENA ORGA SE SVÝM PSOVODEM Karlem Křemenem důkladně prozkoumala prostory vyklizené třídy františkolázeňských deváťáků. Na její snažení dohlíželi také starosta Františkových Lázní Ivo Mlátilík a vedoucí františkolázeňských obvodních policistů Vilém ŠulcekFoto: DENÍK/ Vladimír Kučera

Už druhá razie zaměřená na odhalení drog se uskutečnila ve františkolázeňské základní škole (ZŠ).

Stejně jako při té první, která žáky a pedagogy překvapila začátkem listopadu 2007, se ihned ráno do jejich ZŠ vydala v doprovodu starosty města Ivo Mlátilíka početná skupina policistů, strážníků a dva psovodi ze služby pohraniční a cizinecké policie se svými čtyřnohými pomocníky – specialisty na vyhledávání drog. Žádnou marihuanu a ani jiné podobné látky však ve škole nevypátrali.

„Myslím, že doba pokročila a už nestačí besedy a nejrůznější teoretické rozpravy o škodlivosti užívání drog,“ uvedl starosta Mlátilík. „V některých okamžicích je podle mne přesvědčivější právě taková prevence, kdy ukazujeme, že nám není lhostejné to, co se odehrává za dveřmi ZŠ, které je město Františkovy Lázně zřizovatelem. Potěšit bychom měli i rodiče, neboť jim děti kontrolujeme v době, kdy na ně nedohlédnou. Že se žádné hledané látky nenašly, je dobrá zpráva pro město, školu i matky a otce ratolestí. V podobných akcích hodláme v nepravidelných intervalech pokračovat.“
Podle ředitelky ZŠ Jiřiny Fajfrové je určitě pozitivní, že se u nich drogy nenašly. „Někdo ze školáků se zalekl, někteří pak vše brali jako určité zpestření výuky. Myslím, si, že důležitým bojem s drogovým nešvarem se musejí intenzivně zabývat také rodiny žáků,“ dodala ředitelka Fajfrová.

Psovodi Lenka Brožová a Karel Křemen se svými psy Scoobym a Orgou činili v prostorách školy tři hodiny.

„Deváťáci, na které jsme se především zaměřili, nepůsobili vůbec vyplašeně a provinile,“ prozradila Lenka Brožová ze služby pohraniční a cizinecké policie. „Myslím si, že právě takovéto akce mají určitě své opodstatnění,“ dodala.

Vedoucí františkolázeňských obvodních policistů Vilém Šulcek se vyjádřil, že je podobný způsob ochrany opravdu důležitý. „Také určitá výstraha školákům, že se u nich opět může objevit nečekaná návštěva specialistů na vyhledávání omamných a psychotropních látek, jistě platí,“ řekl Vilém Šulcek.

„Kamarádi z devátých tříd, kde se drogy hledaly, byli úplně v klidu,“ neskrýval patnáctiletý osmák Jiří Zajíček. „Naopak se mi vytahovali, že svědomí mají čisté a moc se jim líbilo, že se na nějaký čas mohli ulít z vyučování. Museli totiž opustit třídy, kde cvičení psi očichávali jejich školní tašky a lavice.“

Autor: Vladimír Kučera

Místo události:
17.6.2008 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení