Krádež má na svědomí třiatřicetiletý muž, který přespával na půdě jednoho z chebských domů. „V brzkých ranních hodinách ale dostal chuť na cigaretu, a proto se vydal do chebských ulic, kde se snažil si cigaretu sehnat. V tu dobu ale měly ještě obchody zavřeno, a muž se tedy procházel městem,“ popsal myšlenkové pochody zloděje policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

U místní střední školy muže zaujal automat na kávu, na kterou dostal chuť. „K tomu ale nedošlo, protože více než automat na kávu muže začalo zajímat výdejní okénko školní kantýny,“ řekl mluvčí. Zloděj policistům popsal, že v tu chvíli dostal chuť na bagetu.

A jeho chutě byly tak silné, že se rozhodl krást. Nejdříve zkoušel okénko kantýny otevřít rukou, což se nevedlo, a tak vytáhl z batohu zahradní nůžky, které si už s okénkem poradily. Zloděj měl ale smůlu, na vytoužené bagety nenarazil. „Místo toho ho ale zaujaly žvýkačky a sušenky,“ podotkl Jakub Kopřiva.

A protože nebyl žádný troškař, odnesl si 50 balíčků žvýkaček a téměř tři desítky sušenek. Tímto svým jednáním způsobil škodu téměř 900 korun. Mladému muži ale nejspíš nešlo o svěží dech, a tak na parkovišti jednoho chebského supermarketu část lupu prodal cizinci, kterého zde potkal.

„Polovinu odcizených sušenek obviněný muž snědl a druhou polovinu rozdal kolemjdoucím, které potkal ve městě,“ upřesnil mluvčí. „Vzhledem k tomu, že v chodbě školy jsou funkční bezpečnostní kamery a po celou dobu snímaly pohyb třiatřicetiletého muže, tak po prohlédnutí záznamu policisté okamžitě věděli, o koho se jedná. Po několika hodinách ho tak vypátrali a zadrželi.“ Muži teď hrozí až dva roky ve vězení.