Zcela nevidomý muž z Františkových Lázní šel na procházku. Když se vracel zpět domů, chtěl zjistit, jestli nemá poštu. „V tu dobu se na chodbě nacházela i nějaká žena, kterou měl jednadevadesátiletý senior požádat o to, aby mu přečetla, zda je pošta určena pro něj,“ informovala policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Žena řekla, že jeden z dopisů je opravdu na jeho jméno, ale k vydání chce, aby jí předložil svůj občanský průkaz. A tady senior udělal velikou chybu, vzal ji k sobě do bytu.

Toho žena využila a vymluvila se na to, že potřebuje na toaletu. Na tu ale nešla a začala prohledávat byt nevidomého. „V tento moment muž zpozorněl a vytušil, že je něco špatně,“ uvedla mluvčí.

Uzamkl svou skříň, ve které měl finanční hotovost a klíč si schoval k sobě. „Následně žena z bytu utekla pryč. Při kontrole svých osobních věcí pak poškozený zjistil, že mu zmizela hotovost kolem 250 korun, kterou měl schovanou u občanského průkazu, který ženě ukazoval. Poté zavolal na policii,“ řekla Zuzana Týřová. Podle slov mluvčí mluvila žena česky bez přízvuku a její věk může být mezi pětatřiceti až čtyřiceti lety.

Bohužel senioři jsou jednou z nejzranitelnějších skupin. To ukazuje i případ osmadevadesátiletého seniora, kterého v Karlových Varech oslovili pětadvacetiletá žena a šestadvacetiletý muž. Jen tak na ulici mu řekli, že jim dluží peníze. „Poškozený vzhledem ke svému věku dvojici uvěřil a z bankomatu vybral sedm tisíc korun, které jim dal,“ přiblížila událost z krajského města policejní mluvčí. Senior jim dal dokonce i své telefonní číslo, na které ho dvojice znovu kontaktovala po několika dnech se stejnou lží. „Poškozený uvěřil i tentokrát a předal jim dalších pět tisíc korun,“ řekla. A podvodníkům muž uvěřil i napotřetí, kdy jim předal deset tisíc korun.

Tyto lidské hyeny se podařilo policistům vypátrat. „Za podvod jim hrozí až dvouletý trest odnětí svobody,“ dodala Zuzana Týřová.