Chebští celníci se v poslední době stále častěji setkávají s padělky značkových parfémů. Jak uvedla mluvčí Celního ředitelství Plzeň, nachází je mezi dováženým zbožím, kdy ještě mohou jejich propuštění do volného oběhu zabránit. „I přesto se padělky parfémů objevují také v prodejní síti, především na příhraničních tržnicích,“ potvrdila.

Naposledy parfémy objevili celníci minulý týden při kontrole velkokapacitního kontejneru obsahující celkem 2 492 kusů parfémů, které měly podle mluvčí očividně napodobovat originální výrobky. „Jednalo se o padělky značek Hugo Boss, Chanel a Burberry. Škoda způsobená majitelům ochranných známek by činila více než 3 miliony korun,“ informovala. „Padělky parfémů a toaletních vod stejných značek celníci objevili také včera na tržnici Svatý Kříž u Chebu. Zajistili jich zde 141 kusů. Škoda by činila 300 tisíc korun,“ podotkla mluvčí.

„Design obalů i flakónů je na první pohled stejný jako u originálních výrobků, ale nepatrně bývá pozměněna značka, většinou pouze záměnou jediného nebo několika písmen,“ popisovala Jitka Blahutová. Lidé si pak na tržnicích mohou koupit parfém Cannal nebo Hogo Boos.

S padělky parfémů se celníci podle mluvčí setkali již v minulosti, ale napodobení a zpracování obalů nebylo dříve tak zdařilé. „Padělky, které se objevují nyní, mohou svým zpracováním lehce oklamat spotřebitele,“ dodala.