Takový trest určil chebský soudce Petr Holub Oldřichu Jirošovi za trestné činy zpronevěra a podvod.
Jiroš jako společník společnosti Proficar v Chebu v roce 2008 opakovaně (ve více než dvaceti případech – pozn. redakce) nevyplácel prodávajícím peníze ze jejich prodané automobily, v jednom případě prodal jedno auto dvakrát a podvedl leasingovou společnost, když si Proficar koupila vůz, který obratem prodala, ale peníze zůstaly společníkovi.

Ten se hájil tím, že peníze nepoužíval pro svou potřebu, ale na splátky úvěrů. Svým jednáním nicméně způsobil škodu za téměř pět milionů korun. „Je to hrozné, když na vás společnosti tlačí a vyhrožují. Já jsem měl snahu se dohodnout,“ uvedl Jiroš s tím, že se k rozsudku nebude vyjadřovat. Prý se ale všemožně snažil splácet.

„Zatím neuhradil ani část škody. Po uzavření autobazaru nezaplatil ani korunu,“ komentoval jeho snahu soudce Petr Holub.

„Měl si uvědomit, že automobily ani peníze nepatřily jemu, ale prodávajícím a je třeba si uvědomit, že jeho podnikatelské záměry nesouvisí s tím, jak s financemi nakládal. Nebyl oprávněn na peníze sáhnout, natož je použít ke svým podnikatelským aktivitám,“ uvedl ve zdůvodnění rozsudku soudce.

Uložený trest je v polovině zákonné hranice, obžalovanému hrozilo až osm let, a to jen proto, že škoda je těsně pod hranicí pěti milionů korun. Obhajoba se na místě proti rozsudku odvolala.