Ve vazbě v Německu teď zřejmě zpytují svědomí dva muži z Chebu, kteří se pokusili vyloupit banku v bavorském Schirdingu.

Jak Deník informoval, Chebané chtěli vykrást německý peněžní ústav. První pokus o trestný čin ztroskotal na uzamčeném vchodě pobočky. Jejich spěšného odchodu a masky jednoho z nich si ale všimla svědkyně. Ta oznámila na místní policii, že muž v masce opustil předsálí již uzavřené banky a nasedl do automobilu, kde na něj čekal jeho komplic. Muži od svého záměru ale neupustili a druhý den se rozhodli pobočku ´navštívit´ znovu. To už na ně čekali vyšetřovatelé. Když pachatelé zjistili, že něco nehraje, začali ujíždět zpátky k hranicím.

Cestou odhodili z automobilu masku a také plynovou pistoli, kterou s největší pravděpodobností chtěli použít k vykradení bankovního ústavu a ohrožení jeho úředníků. Stejně tak jako loupež se jim nezdařil ani útěk. Ještě před hranicemi je němečtí policisté zatkli. Při výslechu se k činu přiznal jenom jeden z mužů. Jedenadvacetiletý Cheban, který vlastní obchod s mobilními telefony, uvedl, že ho k činu vedly dluhy a peníze potřeboval k jejich splácení. Devětadvacetiletý komplic svou účast na pokusu o přepadení banky popírá. Oba dva muže z Chebu poslal německý vyšetřující soudce do vazby.

„Němečtí policisté nám pouze podali zprávu o tom, že zadrželi dva občany z Chebu,“ uvedla policejní mluvčí Martina Hrušková. „Ve zprávě uvedli, v jaké souvislosti. Trestný čin i dopadení pachatelů se udály na jejich území, a česká policie proto tento případ neřeší,“ dodala.

„Připadají mi jako malí kluci,“ smál se Martin Králík z Chebu. „Myslím si, že udělali několik chyb. Ta největší byla, že chtěli krást. A když už tedy šli, tak si nejdříve měli zjistit nějaké informace. Poprvé by mi to připadalo jako impulsivní reakce, teď přepadneme banku. Už ale nechápu, proč se vraceli. Muselo jim přece být jasné, že je někdo mohl vidět,“ dodal.

„Je mi jich trochu líto,“ řekl sedmnáctiletý Jakub. „Vlastně nic neudělali a v Německu na ně asi hodní nebudou. Chápu, že dluhy můžou někoho dohnat až k loupeži. Tihle ale byli asi úplní amatéři, kteří nutně potřebovali peníze.“