Zdravotního handicapu dvaašedesátiletého muže využil v prodejně v Chebské ulici v Mariánských Lázních zatím neznámý pachatel. Z bundy mu odcizil peněženku.

Kapsář, jak už to v takových případech bývá, využil okamžiku, kdy se poškozený dostatečně nevěnoval svým věcem. „V peněžence, kterou měl okradený v kapse bundy, byly více než dva tisíce korun na hotovosti, osobní doklady poškozeného a jeho platební karta,” uvedla Martina Hrušková, mluvčí chebských policistů. Mariánskolázeňští policisté případ kvalifikovali jako krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Po pachateli pátrají.

Kapesní zloděj zaměstnal v minulém týdnu i muže zákona ze Sokolova. Na trzích na náměstí Budovatelů okradl sedmdesátiletou seniorku. „Na blíže neurčeném místě využil ženiny nepozornosti a z kabelky jí odcizil peněženku s hotovostí a osobními doklady,” potvrdila Andrea Pomichalová, mluvčí krajského ředitelství policie Karlovarského kraje.

Policisté opakovaně nabádají veřejnost k ostražitosti. „Pokud vidíte ve vašem okolí podezřelou osobu, volejte linku 158. Všímejte si svého okolí, nebuďte lhostejní k ostatním. Příště se může všímavost okolí hodit vám!” nabádá chebská policejní mluvčí Martina Hrušková.

Jak omezit škody, které kapsáři páchají? Nejjednodušší je nenosit u sebe větší finanční hotovost. „Peníze a platební karty ukládejte do vnitřních kapes obleku či bundy. Nikdy ne do zadní kapsy kalhot nebo do předních kapes bund,” varovala Hrušková.

Pokud se lidé na nejrůznějších akcích dostanou do tlačenice, je podle jejích slov důležité věnovat pozornostbezprostřednímu okolí. „Průběžně se rovněž přesvědčujte, jestli máte všechny své cennosti stále u sebe,” dodala Hrušková.