Většinu osob, po kterých bylo v loňském roce vyhlášeno pátrání, se podařilo najít karlovarským policistům ze skupiny pátrání. Z 352 lidí, kteří se z nejrůznějších příčin skrývali, jich objevili 287.

„Od 1. ledna letošního roku vyhlásili policisté pátrání po šesti pohřešovaných osobách. Zatím se nepodařilo najít pouze jedinou,“ uvedl Pavel Valenta, mluvčí karlovarských strážců zákona. Onou osobou je Kamila MARIŇÁKOVÁ, která 3. ledna letošního roku odešla k lékaři a od té doby o sobě nepodala žádnou zprávu. „Pohřešovaná je po hospitalizaci v nemocnici, a nemá u sebe léky, které by měla užívat,“ přiblížil případ, který stále čeká na vyřešení, Valenta.

Vedle zmiňovaných šesti pohřešovaných policisté pátrali i po 24 dětech do 18 let z dětských domovů a výchovných ústavů. „Takové případy se daří řešit v průměru za dva dny. Některé děti se vrací samy,“ podotkl Valenta.

Některé pátrací akce vedou k překvapivým výsledkům. „Ředitelka mateřské školy například oznámila, že se ztratilo tříleté dítě. Rozjela se rozsáhlá pátrací akce, na jejímž konci bylo zjištění, že si dítě ze školky odvedla jeho matka bez vědomí paní učitelky,“ přiblížil další z případů se šťastným koncem karlovarský policejní mluvčí.

V šanonech karlovarských pátračů je ovšem i osm případů nálezů mrtvých těl, u kterých se dosud nepodařilo zjistit jejich totožnost. Nejstarší je z roku 1982, kdy náhodní chodci našli na odpočívadle u Bochova tělo muže. „V roce 2008 jsme zaznamenali dokonce dva případy neidentifikovaných mrtvých těl. Našla se v Karlových Varech v ulicích Chebská a Moskevská,“ řekl Valenta. Zatím posledním případem je loňský nález těla muže v tubusu Pražského mostu.

Při pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách policistům významně pomáhají svědectví lidí. „V této souvislosti nemohu nevzpomenout spolupráci s médii, která je na Karlovarsku, respektive v celém Karlovarském kraji nadstandardní,“ dodal mluvčí.