K incidentu došlo ve středu 13. září před devatenáctou hodinou u vlakového nádraží v Karlových Varech, kdy čtveřice obviněných potkala jiného muže, s nímž se jeden z nich po konfliktu v minulosti už znal.

„Po slovní rozepři k němu měl přistoupit pětadvacetiletý muž, který ho kopl do zad a chytil ho do takzvané kravaty. Toho měl využít šestadvacetiletý muž, který napadenému muži strhl na krku zavěšenou taštičku, v níž byla peněženka s osobními doklady či finanční hotovostí. Napadený se chtěl za tím, který mu odcizil tašku rozběhnout, v tom mu ale zabránili dva nejmladší muži. Postavili se před něj a fyzicky ho napadli úderem pěstí do tváře a kopem do oblasti břicha. Poté z místa odešli,“ popsal konflikt policejní mluvčí Jan Bílek. Napadenému muži měla svým činem čtveřice způsobit škodu několik málo tisíc korun.

Policie. Ilustrační foto.
Napadl a okradl v Tuhnicích 84letou ženu. Pachatele zadržela policie v herně

Policistům se dva útočící muže podařilo vypátrat a zadržet po necelých dvou hodinách, zbylé dva hned následující den. „V případě prokázání viny hrozí mužům ve věku 19, 21 a 26 let trest odnětí svobody až na deset let. Pětadvacetiletému muži v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na tři roky, neboť se výtržnictví dopustil opětovně,“ dodal Bílek.