„Chebští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení ve věci podezření ze spáchání zločinu loupeže,“ informoval policejní mluvčí Pavel Valenta o prvním z případů.

Napadeného ohrožovali nožem

„Dva cizinci ve věku jednatřicet a dvaatřicet let v úmyslu zmocnit se finanční hotovosti vylákali pětačtyřicetiletého muže na ulici Svobody, kde jej společně fyzicky napadli, poté co jim muž nechtěl vydat finanční hotovost,“ uvedl.

Zadržení muži vyhrožovali napadenému nožem, kterého při potyčce zranili.

„Poté jim muž ze strachu vydal cennosti, které měl u sebe. Oba muži byli umístněni do policejní cely,“ uvedl mluvčí.

Barmana oslepili slzným plynem

„Druhý případ loupeže se stal 6. ledna, kdy tři pachatelé ve věku pětatřicet a sedmatřicet let přišli do herny – baru v Chebu v Evropské ulici,“ pokračoval Valenta.

Přišli se záminkou, že chtějí rozměnit finanční hotovost. „Když jim barman odmítl rozměnit, vnikl jeden z mužů za bar a pod pohrůžkou násilí na barmanovi požadoval vydání peněz. V tomto jednání ho následovali další obvinění.“

Jeden z mužů nastříkal barmanovi do obličeje slzný plyn a prohledal ho. Z baru si pak pachatelé odnesli nalezenou elektroniku a finanční hotovost.

„Než odešli, ještě fyzicky několikrát napadli obsluhu. Škoda byla předběžně odhadnuta na částku nepřesahující 30 tisíc korun. Dva muži z trojlístku byli zadrženi policisty a následně převezeni do policejní cely, kde čekají na rozhodnutí soudu o vzetí do vazby,“ dodal mluvčí.