Tři nové případy krádeží řeší po pondělku policisté na Karlovarsku a Chebsku. V obou regionech řádili také kapesní zloději.
„V pondělí dopoledne využil zatím neznámý pachatel příležitosti a bundy, kterou nechal její majitel volně odloženou v jedné z chebských heren, odcizil peněženku,“ uvedl Ladislav Böhm, mluvčí chebských policistů. Vedle peněz v ní měl poškozený i osobní doklady. „Škoda je v tomto případě sedm tisíc korun,“ doplnil Böhm.

Hyenismus nejhrubšího zrna pak v Karových Varech předvedl další neznámý chmaták. V jednom z hotelů využil okamžiku, kdy se šestasedmdesátileté cizince udělalo nevolno, a v okamžiku, kdy byla ošetřovaná, ukradl volně odloženou peněženku. „Škoda je 18 tisíc korun,“ řekla Zdeňka Papežová, mluvčí karlovarských strážců zákona.

Ne vždy se ale zlodějům poštěstí zůstat neodhalení. Dvacetiletý muž z Chomutova, který v obchodním domě v Ostrově ukradl několik balení kávy v hodnotě 1190 korun, bude za svůj čin pykat. „I s kradenou kávou jej zadržel pracovník ochranky objektu. Zboží se vrátilo nepoškozené do regálů a muž putoval na policejní služebnu,“ uvedla Papežová. Tam policisté zjistili, že má drzý zloděj „škraloup“ už z Chomutova, kde byl za obdobnou trestnou činnost v minulosti odsouzen.

Policistům se podařilo vyřešit případ z letošního června, kdy tehdy ještě neznámý pachatel natankoval na čerpací stanici v Bochově palivo v hodnotě 550 korun, a ujel. „Šetřením se podařilo zajistit podezřelého. Je jím třiadvacetiletý muž ze severu Plzeňska. Ve zkráceném přípravném řízení se zodpovídá ze spáchání trestného činu krádeže,“ dodala karlovarská policejní mluvčí.