Hned ze 7 krádeží se zodpovídá 28 letý muž z Chebska. Všechny krádeže muž stihl během měsíce srpna letošního roku v Chebu.

"Podezřelý se měl vloupat do rekonstruované budovy a odcizit bourací kladivo, digitální fotoaparát, digitální metr, příklepovou vrtačku a další věci v hodnotě 36 500 korun. V obchodě měl odcizit LED svítící pásek v hodnotě 1 299 korun, který měl pronést bez zaplacení pokladnou. Pracovník ostrahy se za mužem vydal. Podezřený při útěku svítící pásku odhodil na parkovišti před prodejnou a z místa utekl," vyjmenovala policejní mluvčí Kateřina Böhmová. 

Dalších pět krádeží bylo vloupání do vozidel.

"Ve čtyřech případech poškodil skleněnou výplň dveří vozidla, aby mohl vniknout do vnitřních prostor a v jednom případě vnikl do vozidla odemčenými dveřmi. Z vozidel bral různé věci, např. navigace, mobilní telefony, autorádio, monitor parkovací kamery, radiostanice s mikrofonem a jiné věci v celkové hodnotě 35 400 korun. Celková škoda je tak předběžně vyčíslena na částku přesahující 70 tisíc korun," podotkla policejní mluvčí. 

Kriminalisté zahájili trestní stíhání proti 28 letému muži pro přečin krádeže. V současné době je podezřelý v policejní cele a čeká na soud. V případě odsouzení mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody.