A nebude v tom sám, na pomoc si téměř vždycky vzal nějaké kumpány. „Třiatřicetiletý obviněný muž v jednom z chebských barů odcizil batoh, který měl poškozený ve své blízkosti,“ informoval policejní mluvčí Michal Žáček. Z batohu vyndal zloděj finanční hotovost a peněženku, ve které se nacházely osobní doklady. „Poškozený si krádeže všiml a žádal o vrácení svých věcí. Zloděj mu ale vrátil jen batoh,“ uvedl mluvčí.

V tuto chvíli nastoupili na scénu i další obvinění, sedmatřicetiletý a pětadvacetiletý muž. Trojice začala poškozeného vydírat. „Požádali poškozeného, aby jim za vrácení dokladů zaplatil. Muž souhlasil a dal mužům tisíc korun.“ S tím ale trojice vyděračů spokojená nebyla a nutila ho, aby vybral další hotovost. A aby toho nebylo málo, třiatřicetiletý obviněný vytrhl poškozenému z ruky platební kartu a pokusil se z ní vybrat další finanční hotovost. „Třiatřicetiletý muž toho má ale na svědomí mnohem více. Pokusil se také vloupat do domu, ale byl vyrušen majitelkou, a tak z místa utekl,“ přiblížil skutky obviněného Michal Žáček.

O pár dní později se pak se svými kumpány, kterými tentokrát byli devatenáctiletý a šestadvacetiletý muž, pokusil vloupat do jedné z chebských prodejen. Ani tady neuspěli. Poté, co sundali kryt ventilátoru, se spustil alarm a muži z místa utekli. Ne ale daleko, opodál sledovali, jestli poplachové zařízení někoho přivolá. „Po chvíli se na místo činu pachatelé vrátili a devatenáctiletý muž rozbil kamenem okno,“ řekl mluvčí. Jeden z mužů vlezl do prodejny a začal vyhazovat ven cigarety a tabák. Všichni pak z místa činu odešli. V případě prokázání viny hrozí všem obviněným tresty v rozmezí od dvou do osmi let.