„Všechno začalo v polovině července minulého roku před jedním z ašských barů,“ informoval policejní mluvčí Jakub Kopřiva. Tehdy mladík bezdůvodně chytil svou přítelkyni pod krkem, přitlačil ji ke zdi a vulgárně jí nadával. „Ženy se zastal procházející muž, ale i toho napadl několika ranami pěstí,“ uvedl mluvčí. Tím ale utrpení pro slečnu neskončilo. „O několik týdnů později byl pár společně v zaparkovaném automobilu. Ve vozidle došlo k pohlavnímu styku. A to i přesto, že se žena bránila a muži dala jasně najevo, že si to nepřeje,“ řekl Jakub Kopřiva.

Nakonec se jí podařilo z auta vystoupit, jenže mladík přišel k ní a několikrát ji udeřil do obličeje. Útok navíc okořenil peprnými nadávkami. Další spor měla dvojice před barem v Aši. „Nejprve muž ženu bez varování udeřil do oblasti hlavy. Na tento atak žena reagovala tím, že mu z vozidla vyndala jeho osobní věci s tím, že má odejít,“ sdělil mluvčí. To se ale mladíkovi nechtělo, chytil ji pod krkem, natlačil na kapotu a znovu ji začal fyzicky napadat. Když žena upadla na zem, klekl si na ni a klečel na ní tak dlouho, dokud neomdlela.

Při dalším útoku se před svým přítelem schovala do auta. Ani to ale agresora nezastavilo, rozbil sklo a ženu z vozidla vytáhl za vlasy ven. Poté ji znovu udeřil. Následně spolu odjeli k nedalekému opuštěnému objektu, kde si spor měli vyříkat. Tam muž uvedl, že si tentokrát vybije zlost na vozidle. Vzal kámen a poničil jím auto. Když ho okřikla, udeřil ji loktem do nosu. Všechno pokračovalo dál. Jen s tím rozdílem, že z přítele se stal expřítel. Muž ženu požádal o schůzku. Ta na to přistoupila. Jaká chyba to byla, zjistila vzápětí. Na schůzce jí muž začal vyhrožovat fyzickou likvidací.

„O několik dní později vstoupil cizinec na pozemek rodinného domu, kde žena bydlela. Vylezl na střechu a klepal na střešní okno v jejím pokoji,“ sdělil Jakub Kopřiva. Poté jí začal vyhrožovat zabitím, pokud se k němu nevrátí. To už dvacetiletá žena nevydržela a vše oznámila na policii. „Kriminalisté cizince obvinili ze znásilnění, vydírání, porušování domovní svobody, nebezpečného vyhrožování a výtržnictví,“ řekl mluvčí. Zatím je žena v bezpečí, protože muž si na rozsudek soudu počká ve vazbě. „V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let,“ dodal Jakub Kopřiva.