Nejen, že ašští policisté objevili mezi mladými lidmi při zátahu v herně více než půl kila drog, jak Deník informoval, ale následující den se jim podařilo zastavit provoz varny.

„Chebští kriminalisté od října loňského roku sledovali 19letého mladíka z Aše, u kterého měli podezření, že na Ašsku distribuuje zakázané látky,“ informovala policejní mluvčí Martina Hrušková.

Na základě získaných poznatků pak vyrazili do terénu a u mladíka provedli domovní prohlídku. V bytě našli veškeré věci potřebné k výrobě pervitinu.

„My jsme se ženou viděli, že se před tím domem objevila dodávka a plno policistů. Bylo nám jasné, co se tam asi děje,“ uvedl svědek zásahu. „To je až neuvěřitelné, jak jsou drogy snadno dostupné. Seženou se tak snadno, jako houska na krámu,“ přirovnal.

Jak kriminalisté zjistili, mladý muž během loňského roku prodal nejméně v šedesáti případech drogu více osobám ve věku 20 až 25 let. Udělal si z toho výnosný obchod. Za drogu dostával přibližně tisíc korun za gram.

„Vyšetřovatel ho nakonec ještě v den zadržení obvinil z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který mu hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitý trest,“ doplnila policejní mluvčí.
K zásahu došlo poblíž Goethova náměstí.