Do bytu šedesátileté ženy z Ašska přišel 25. ledna dopoledne zatím neznámý muž s tím, že jde zkontrolovat rozvod elektřiny. Důvěřivá žena jej pustila dál, aniž by si informaci ověřila.

„Muž po prohlédnutí elektroměru majitelce bytu sdělil, že tento úkon musí zaplatit. Když mu žena řekla, že nemá peníze, požadavek pouze zopakoval,“ uvedla Martina Hrušková, mluvčí chebských policistů.

Poté podvodník poškozené řekl, ať si vezme osobní doklady, nasedl s ní do jeho vozidla a odjeli do Chebu do prodejny, kde si žena na úvěr zakoupila notebook, kuchyňský robot a holící strojek. „V jiném obchodním domě pak stejným způsobem zakoupila druhý notebook a web kameru. Poté žena s pachatelem odjela do Sokolova, kde si opět vzala na úvěr notebook. Neznámý pachatel si od ženy zakoupené zboží i se záručními listy a smlouvami vzal, a odvezl ji zpět do místa bydliště,“ popsala podvod Hrušková.

Druhý den přišel muž k poškozené znovu. Řekl jí, že zaplatila málo. „Znovu ji odvezl do Chebu, kde musela žena vybrat pět tisíc korun. V prodejně pak pro podvodníka uzavřela smlouvu na měsíční paušál mobilního telefonu a zakoupila SIM kartu s novým telefonním číslem,“ doplnila Hrušková.

Vychytralý podvodník tak způsobil šedesátileté ženě škodu ve výši minimálně 59 400 korun.

„Nedůvěřujte neznámým lidem. Hraná ochota může být jen záminkou k tomu, aby se dostali do vašeho bytu, a tam vás okradli třeba i za použití násilí. Podvodníci si často vymýšlejí legendy o tom, že je posílá příbuzný poškozených, který chce půjčit peníze. Peníze v žádném případě nepůjčujte,“ přidala Martina Hrušková pár rad, jak se nenechat napálit.