Podle spisu se muži dopustili zločinného spolčení, vydírání a dalších trestných činů.

Gang podle žalobce řádil od roku 1999 v Plzeňském a Karlovarském kraji. Šéfem spolčení měl být Milan Zádamský. Jeho hlavními společníky pak měli být Petr Zádamský a Pavel Simandl.

Skupina údajně terorizovala a vydírala řadu lidí, především podnikatelů. Přitom používala drsné praktiky. Fyzické i psychické násilí. Hrozila ničením provozoven a likvidací dětí i celých rodin. Podnikatele pod pohrůžkami nutila zaměstnávat dosazené vyhazovače.

Podle obžaloby gang vyvíjel na své oběti obrovský psychický nátlak. Někteří poškození podle žalobce Zádamskému a jeho lidem odevzdali veškerý svůj majetek a raději se odstěhovali. Jeden z poškozených se dokonce musí léčit na psychiatrii.

Obžaloba obsahovala více než dvacet bodů. Zahrnovala zločinné spolčení, výtržnictví, vydírání, porušování domovní svobody, loupež, podplácení a nedovolené ozbrojování.

Soud v pátek rozhodl o většině bodů obžaloby. Ty se vztahovaly především k událostem z let 2000 a 2001. V případu je celkem dvanáct obžalovaných. Kvůli velkému rozsahu ale byla věc rozdělena a o dalších pěti obžalovaných soud rozhodne později.

Páteční rozsudek není pravomocný. Odvolání podal státní zástupce. Případem se tak bude zabývat Vrchní soud v Praze.