Celníci v Chebu zadrželi další falzifikáty nejčastěji padělané značky, Louis Vuitton. Tentokrát jde o kabelky. Škoda se vyšplhala na 37 milionů korun. Bez povšimnutí však nezůstávají ani další drahé značky.

Podle zpracování jde o padělky

„Celníci na pracovišti v Chebu našli při prohlídce nákladního kontejneru 1 300 kusů kabelek, které v mnoha znacích napodobují originální kabelky značky Louis Vuitton,“ potvrdila mluvčí Celního ředitelství Plzeň Jitka Blahutová. „Značka LV je vyobrazena nejen na kabelkách, ale i na textilních obalech. Podle materiálu a způsobu zpracování se s velkou pravděpodobností jedná o padělky,“ sdělila.

Pravá? Ta by vyšla i na 50 tisíc

Zástupce majitele ochranné značky byl o záchytu informován a může se proti propuštění zboží do volného oběhu bránit právní cestou. Podle mluvčí by škoda způsobená majiteli ochranné známky v tomto případě mohla činit až 37 milionů korun. Ceny pravých kabelek Louis Vuitton se totiž pohybují v cenové relaci od 10 do 80 tisíc korun.

„Jen na pracovišti v Chebu bylo v letošním roce zboží podezřelé z porušování ochranné známky Louis Vuitton zajištěno již pošesté,“ dodala Blahutová s tím, že značka patří k nejvíce padělaným na světě.

Následoval Ed Hardy

Hned po kabelkách celníci našli další padělky, boxerky Ed Hardy. V tomto případě škoda činí 17 milionů korun.
„Je evidentní, že se obchodníci před Vánoci zásobují,“ uvedl Roman Šťovíček, ředitel Celního úřadu Cheb. „Jen za listopad evidujeme sedm nálezů padělků v kontrolách kontejnerů.“ Majitelům ochranných známek tak jen za jeden měsíc vznikla škoda přes 101 milionů korun!