Pětačtyřicetiletý muž se svým komplicem požádal trhovkyni o výměnu amerických dolarů za české koruny. „Dohodli se na kurzu a poté cizinec předal ženě čtyřicet kusů padělaných bankovek v nominální hodnotě padesát dolarů,“ informoval policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Za dva tisíce dolarů dostal částku přes čtyřicet tisíc korun. Protože byli cizinci v prvním případě úspěšní, vrátili se na tržnici zpět a u jiného stánku požádali opět o výměnu dolarů za koruny. Znovu se jednalo o dva tisíce dolarů. Tentokrát ale měli nejen padesátidolarovky, ale i bankovky v hodnotě sto dolarů. Tady ale narazili.

Trhovkyně nebyla ve vyměňování peněz zběhlá a na pomoc si zavolala kolegu z vedlejšího stánku. „Ten po prohlídce usoudil, že jsou bankovky padělané,“ řekl Jakub Kopřiva. Poté, co cizinci zjistili, že obchodník zavolal policii, dali se na útěk.

„Jednoho z nich se trhovcům podařilo zadržet, druhý odjel dodávkou značky Mercedes Sprinter modré barvy a registrační značky 5U34949,“uvedl mluvčí. Poté trhovkyně, která cizincům dala za dolary čtyřicet tisíc korun, zjistila, že i ona byla podvedena, a padělané bankovky předala policistům. „Cizinci hrozí tři až osm let. Po komplici policisté pátrají,“ dodal mluvčí.