Další policejní případ z Chebu ukazuje, jak jsou někteří zloději nepoučitelní. Mladík skončil na policejní služebně kvůli krádeži, za kterou ho před nedávnem soud potrestal. Teď mu hrozí, že za mřížemi stráví až tři roky.

„Sedmadvacetiletý muž se měl vloupat do vozidla Mercedes Vito, ze kterého měl odcizit rybářské vybavení v celkové hodnotě 7 800 korun," uvedla Kateřina Böhmová, krajská policejní mluvčí. Beze škody nevyvázlo ani samotné vozidlo, na kterém způsobil pachatel neplechu za přibližně dva tisíce korun.

Pro policisty ale nebyl mladík nikým neznámým. „Svého jednání se dopustil i přesto, že byl za krádež v posledních třech letech odsouzen a potrestán Okresním soudem v Chebu," potvrdila policejní mluvčí. „Nyní mu tak v případě odsouzení hrozí až tříletý trest odnětí svobody," dodala Kateřina Böhmová.

A co na takové případy říkají obyvatelé? „Pokud už byl někdo jednou odsouzený, měl by při dalším pobytu za mřížemi povinně pracovat," konstatoval čtenář Josef Dvořák z Chebu. „Naše vězení totiž podle mého názoru nejsou až takovým trestem," podělil se o názor.