„Náhlé vzplanutí jej vážně popálilo,“ informoval mluvčí Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje Martin Kasal. Na místě zasahovali hasiči ze stanice Aš společně se záchrannou službou. „Oheň se nikam dál nerozšířil, nikdo další nebyl zraněný. Lékař záchranné služby na místě rozhodl o leteckém transportu popáleného muže, hasiči tak připravili na hřišti v Krásné prostor pro přistání vrtulníku,“ popsal mluvčí.

Hasiči velmi důrazně varují před přidáváním hořlavin do ohně. „Zvláště hořlavé kapaliny mohou způsobit velmi rychlé vzplanutí uvolněných výparů,“ vysvětlil Martin Kasal. Toto vzplanutí pak často způsobí vážné popáleniny a rozšíření ohně i do okolí. Zvlášť nebezpečná je kombinace benzínu s naftou či olejem, kdy tato směs nejenže snadno a rychle vzplane, ale části hořící směsi mohou ulpět na oblečení či pokožce a dál hořet.

„Stejné nebezpečí hrozí i při použití hořlavých látek během zatápění v kotli. Kromě uváděného vzplanutí s rizikem popálenin zde navíc hrozí i možnost poškození kotle i celého domu při náhlém uvolnění tlaků při vznícení výparů,“ dodal mluvčí.

Chodit kolem frekventované silnice do školy, do práce a na úřady. To musí posledních několik měsíců absolvovat s pevnými nervy lidé z chebské čtvrtě Švédský vrch. Město totiž nechalo uzavřít lávku pro pěší, která Švédský vrch spojuje s centrem Chebu.
Lidé potřebují pevné nervy, lávka přes železniční trať bude k dispozici až za rok