„Chebští kriminalisté sdělili obvinění ze spáchání pokračujícího zvlášť závažného zločinu loupeže šestadvacetiletému muži. Ten v Mariánských Lázních přišel ke své družce, které řekl, aby mu vrátila 100 korun, které si od něj předtím vzala s jeho souhlasem. To však žena odmítla a muž reagoval tak, že ji uchopil za její kabelku a začal se o ni přetahovat, přičemž ji udeřil rukou do obličeje,“ uvedla policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Ve chvíli, kdy muž ženu udeřil, kabelku upustila na zem a zloděj ji začal prohledávat, následně jí ženě zase vrátil. „Žena pokračovala dále v chůzi, po několika minutách k ní její partner opět přišel a požadoval po ní vydání mobilního telefonu. Napadená telefon vydat odmítla, a muž ji proto povalil na zem, chytil jí ruce a telefon své družce vytáhl z kapsy u bundy. S telefonem pak odešel pryč,“ vylíčila Zuzana Týřová.

Policie pak zjistila, že násilník odjel do Plzně, kde ho zadrželi jejich plzeňští kolegové. Protože s nimi spolupracoval a předtím neměl žádný přestupek, a navíc se i přiznal, propustili ho policisté na svobodu. Když mu však vinu prokážou, hrozí mu trest odnětí svobody na dvě léta až deset let.