A následky jsou tragické. Na vině je podle policie především nepozornost řidičů. V kraji se během uplynulých dnů stala celá řada vážných nehod. Nejtragičtější byl čtvrtek 14. května.V tento den vyhasly v rozmezí několika hodin na silnicích na Karlovarsku dva lidské životy.

„Policisté vyjeli za první čtyři měsíce tohoto roku v celém kraji již k 575 dopravním nehodám, což je o 93 dopravních nehod více než za stejné období loňského roku. Při těchto nehodách byly usmrceny již 3 osoby, 12 jich bylo těžce zraněno a 184 osob bylo zraněno lehce. Ve 29 případech byl viníkem dopravních nehod také alkohol," uvedla krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová s tím, že nejčastějšími příčinami nehod byly rychlost, nedání přednosti v jízdě a nesprávné předjíždění a nesprávný způsob jízdy.

„Řidiči se často rozptylují zapalováním cigaret, jídlem, hovorem a otáčením se na spolujezdce nebo laděním rádia. Musíme zdůraznit, že se řidiči musí plně věnovat řízení. O nepozornosti vypovídá statistika druhů dopravních nehod. 243 řidičů se srazilo s pevnou překážkou, 114 řidičů s lesní zvěří, 113 s nekolejovým vozidlem a dalších 86 řidičů havarovalo z již zmíněných důvodů," vyjmenovala mluvčí. „Nabádáme řidiče, aby se při řízení plně věnovali silničnímu provozu a také situaci kolem sebe, zejména aby dodržovali pravidla silničního provozu. Připomínáme staré heslo, které se dříve učilo v autoškolách: Řidič by měl myslet na 300 % na 100% za sebe, 100% za ty, kteří jedou před a za ním, a 100% za ostatní účastníky silničního provozu."