Uplynulý víkend byl na silnicích nešťastným nejen v celé České republice, ale i na Chebsku. Jedenáct dopravních nehod a jeden mrtvý – taková je smutná bilance prvního července.
Záchránáři i policisté se jistě obávali, zda nebude na stejné tragické linii pokračovat i tento týden. Ačkoliv ostatní kouty České republiky evidují další a další případy, na chebských silnicích je oproti sobotní situaci klid.

„Nešťastný byl pouze zmíněný víkend,“ sdělil mluvčí karlovarské záchranné služby Lukáš Hutta. Také potvrdil, že tak závažné nehody, jaká se stala první červencový víkend, při které zemřel jeden mladík a druhý musel být převezený do nemocnice, na Chebsku nejsou časté. Svědčí o tom i to, že druhého i třetího července se na Chebsku stalo téměř o třetinu méně nehod.

Příčiny nešťastné dobravny nehody zatím policisté šetří. „Možná se mýlím, ale myslím, že mladí jezdí dost nezodpovědně,“ řekl třiašedesátiletý Josef z Chebu. „Je smutné vidět, jaké nehody se potom stávají.“ A dodal, že někteří si neuvědomují, že svým chováním neohrožují pouze sebe, ale i ostatní účastníky silničního provozu.