„Prodejci doplatili na to, že navštívili i panelový dům ve Dvořákově ulici na Zlatém vrchu, kde bydlí jeden z chebských strážníků. Ten své kolegy ihned zkontaktoval,“ sdělil chebský mluvčí Tomáš Ivanič. Externí pracovníci jednoho z alternativních dodavatelů energií hlídce tvrdili, že pouze navštěvují stávající zákazníky.

I když externí pracovníci jednoho z alternativních dodavatelů energií sice hlídce tvrdili, že sepisují nezávazné dotazníky, a žádné služby tedy nenabízejí, strážníkům se však podařilo prokázat opak.

„Náš strážník, u jehož bytu jeden z prodejců zazvonil, uvedl, že se muž představil jako pracovník společnosti ČEZ a nabídl mu k vyplnění dotazník týkající se elektřiny s tím, že s ním poté projedná další věci ohledně odběru. Další z obyvatel domu sdělil, že muži po něm chtěli ukázat stávající smlouvu, kterou má uzavřenou s ČEZem,“ sdělil jeden ze zasahujících policistů.

Poté mu sdělili, že pracují jako zástupci této firmy a mají pro něho lepší nabídku. Obyvatel si však celou věc prověřil na telefonní lince ČEZu, kde mu bylo sděleno, že touto cestou nic zákazníkům nenabízejí, a kontaktoval právě policii. Strážníci na místě vše zdokumentovali a pro podezření ze spáchání přestupku předali k dořešení příslušnému odboru chebské radnice. Podomní prodej je v Chebu Tržním řádem zakázán od roku 2012.

Ilustrační foto.
Řidička srazila chodce na přechodu