„Obviněný cizinec přijel 22. července osobním automobilem ze sousedního Německa na Chebsko. Krátce před 19. hodinou měl na ulici oslovit osmatřicetiletou ženu, se kterou se v minulosti již několikrát potkal. Žena měla nastoupit do vozidla a společně měli odjet a zastavit na polní cestě,“ sděluje mluvčí policie Karlovarského kraje Jakub Kopřiva s tím, že žena měla v automobilu začít muže masírovat a přitom se mu pokusit z kapsy odcizit finanční prostředky. „Muž na to měl zareagovat tak, že měl vzít nůž a ženu s ním napadnout. Tímto útokem jí měl způsobit bodnořezné poranění v horní části těla. Žena měla z vozidla okamžitě vystoupit a z místa utéct,“ popisuje trestný čin.

Se svým vážným zraněním byla poté žena ošetřena v nemocnici, kde byla následně i hospitalizována. Jednapadesátiletému invalidovi z Německa teď hrozí až osmnáctileté vězení. „Kriminalisté z Odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje zahájili trestní stíhání jednapadesátiletého cizince, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu,“ dodává Kopřiva.

Policejní vrchní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl cizinec vzat do vazby. Policie se případem zabývá od 5. srpna.